"DÜN ZALİMLER İLE SAF TUTANLAR BUGÜN ACIMAMIZI BEKLİYOR" Aziz GÜLER

DÜN ZALİMLER İLE SAF TUTANLAR BUGÜN ACIMAMIZI BEKLİYOR!

                Sanal dünyamıza bir amca girdi. Sakallı, hacı görünümlü, Karadeniz şivesi ile konuşuyor. Bağırıp, çağırıyor, oğlunun darbeci olmadığını, haksızlığa uğradığını anlatıyor ve ağlıyor. İktidara kızan, eleştiren herkes bu haksızlığa uğramış görünümünde, hoş bir şive ile derdini anlatmaya çalışan amcaya pek bayıldı. Yargı da adaletsizlik var diyen amcayı konuşturuyor.

                Ben farklı düşünüyorum hiç acımadım. İlk video görüntüsünü izlediğim zaman da aynı şekilde düşüncelerimi dile getirdim. Amca aslında bir kişiyi değil bir zihniyeti temsil ediyor. Neden acımadım derseniz sadece hafızamızı zorlamamız yeter diye düşünüyorum.

                Tepeden tırnağa yalan ve iftira olduğu ayan beyan ortada olan Ergenekon kumpası başlayıp emeklisi muvazzafı birer ikişer tutuklanıp hapse tıkıldığında amca zihniyeti yapılanları destekledi, bu askerler zaten dinsiz imansız dedi, yapılanlar az bile dedi.

                Yargı sistemini alaşağı eden referandum oylamasında amca zihniyeti “Mezardakileri bile oy kullanmaya” çağıranların çağrısı ile koşa koşa sandığa gitti ve destekledi.

                Hapisteki meslektaşlarımızın ailelerinin resimleri paylaşıldığında bunlar Müslüman’a benzemiyor dedi, bunlar karılarını kızlarını birbirlerine peşkeş çekiyorlar dedi, bunlara yapılanlar az bile dedi, ateş olmayan yerden duman çıkmaz dedi dedi ve destekledi.

                Hapishane ziyaretlerinde 13-14 yaşındaki kız çocuklarının sütyen kopçaları manyetik tarama cihazlarında ötüyor gerekçesi ile itilip kakıldığında, manevi işkenceye tabi tutulduğunda amca zihniyeti gene işbaşındaydı, hiç ama hiç acımadı,

                Biz arkadaşlarımıza maddi destek sağlamaya, en azından maaşlarının eksik kalan kısımlarını tamamlamaya çalıştığımızda “Terör Örgütüne Finans Desteği Sağlamak” iddiası ile haberler yapıldı, soruşturma girişimleri oldu. Amca zihniyeti hiç oralı olmadı hatta bunların mallarına mülklerine de el koymak lazım dedi.

                Hakkında yakalama kararı çıkardıkları onurlu Türk subayları kendiliğinden gelince, teslim olunca ne dedi amca zihniyeti “Yakalanacaklarını biliyorlardı, kaçamayacakları için teslim oldular” dedi. Onurlu Türk subayını aşağılama çabalarının hep içinde, hep destekçisi oldu.

                Camiyi bombalayacaklardı dediler hemen inandı “Zaten başkası beklenmezdi” dedi,  asker PKK lıları mahsus vurmuyor dediler, “Zaten PKK yı asker getirdi” diye ekledi.

                Kızının hangi okula gideceğine de o karar vermedi “ablaları” ne diyorsa doğrudur dedi. Oğlunun Hava Harp Okuluna gideceğine kim karar verdi sanıyorsunuz? Oğlumu? Kendisimi? Annesi mi? İnanın oğlunun gideceği okula da “hocaefendileri” karar verdi. Mezun olsaydı oğlunun kiminle evleneceğine ne oğlu ne kendisi karar vermeyecekti, o kararı bile hocaefendilerine bırakılan, katalogdakiler en hayırlısıdır dediler  bir karar olarak  gördüler.

                Hatırlayınız lütfen beş yıl evet tam beş yıl hapiste yatan arkadaşlarımız var, kaçınızın oğlu askeri lise, kaçınızın kızı Harp Okulu sınavlarını çok iyi notlar ile kazanmasına rağmen mülakatlarda elendi.

                Neden elendiler? Amca zihniyetinin çocukları hak etmedikleri okullara girsin, hak etmedikleri makamlar da çalışsın, hak etmedikleri rütbelere yükselsin diye.

                Bilmiyorlar mıydı zannediyorsunuz? Çocuklarının yolları nasıl açıldı, kendilerinin işleri nasıl yürüdü? Görmüyorlar mıydı koskoca TSK maliyeti yüksek diye Astsubay Hazırlama Okullarını kapatırken cemaat okullarının bir biri ardına nasıl pıtırak gibi açıldığını,

O okulları kimler destekliyordu?

                Amca zihniyeti değilmiydi o okullara destek olmak için ibadet eder gibi zaman gazetesi aboneliği yaymak için uğraş verenler, kimin aldığı kimin almadığını takip edenler, okumadıkları halde komşularına da aldıranlar.

                Hiç yaşamadınız mı, hiç görmediniz mi sehpasının üzerinde Zaman gazetesi olan, tezgâhının üstünde kimse yok mu derneğinin bağış kutusu duran esnaftan resmi elbisenizle gidip alışveriş yaparken gözlerindeki nefreti görmediniz mi?

                Hiç hatırlamıyormusunuz şimdi fetöcü oldukları açığa çıkan amirlerinizi, astlarınızı. Duygusuz, anlamsız, sanki içindekileri gizlercesine olan bakışlarını.

                Çok dindar görünen amca zihniyetinin masum arkadaşlarımızın ses kayıtlarını televizyonlarda meşhur Samanyolu Bugün ve benzeri onlarca kanalda yayımlandığında huşu içerisinde dinlerken hiç duydunuz mu bu yapılanın dinen uygun olmadığını söylediklerini, ya hu bu gıybettir dediklerini,

                Arkadaşlar siyasi görüşümüz bize geçmişi unutturmasın. Zulüm kendilerine ulaşınca ağlayanları bırakın, bırakın amca zihniyetine acımayı, bırakın.

                Onlar silah arkadaşlarımızı vurdular, sırf kendilerinden olmadığı için okul arkadaşlarını onlar şehit ettiler. Bu Devletin bu hale gelmesinde hep payları var, eskiden hukuk yavaştı ama inanırdık adaletin tecelli edeceğine, silah arkadaşımıza sırtımızı dönebilirdik, güvenirdik, sevmediklerimize bile konduramazdık vatan hainliğini.

                Amca diye acınan zihniyet bizi bu hale getirenlerin başındaydı.  Bırakalım siyasetçiler ne yaparsa yapsın ama bizim bunlara acıma, bunları affetme, bunlar için ağlamaya hakkımız yok.

Saygılar sunarım

Aziz GÜLER

665 kez okundu
31.12.2017

Yorumlar