"56 YAŞINDA VE SÜPERSONİK SAVAŞ UÇAĞI PİLOTU." Aziz GÜLER

56 YAŞINDA VE SÜPERSONİK SAVAŞ UÇAĞI PİLOTU.

Bu resme iyi bakın arkadaşlar

56 yaşında ve süpersonik savaş uçağı pilotu.

Emperyalist destekli saldırılar sonucu bir ülkenin düştüğü halin resmidir.

Muhtemelen şekeri, tansiyonu, görme kayıpları başlamış bu adamcağız süpersonik jet kullanarak savaşa iştirak etmek zorunda kalmış. Kaynakları tükenmiş bir ülke. Ülkenin hangi ülke olduğu, geçmişi, eğrisi, doğrusu değil söylemek istediklerim.

Birliğimizi beraberliğimizi kaybedersek, içerimizdeki hainlerin güçlenmesini önleyemezsek,

Belki bir gün bayrağımızı, vatanımızı, özgürlüğümüzü koruyabilmek için bu hallere düşeceğiz.

Elimizi taşın altına koymalı ve emperyalistlerle işbirliği yapan, paradan ve güçten başka hiçbir şeye tapmayan, arsız ve hırsızlık yapanlara karşı en az onlar kadar çalışarak mücadele etmeliyiz.

Mücadele siyasete katılarak olabilir, siyaseti destekleyerek olabilir, Sivil Toplum Kuruluşlarına katılarak olabilir, yapılan iyi hareketlere doğrudan veya dolaylı destek sağlayarak olabilir, kendin gibi gördüklerinin yanında olarak olabilir.

En azından kendin gibi gördüklerinin yanında olmak, yaptıkları, yapmak istedikleri şeylere destek olmak, yapılan işlerin içerisinde yer almak, elini taşın altına koymak Şehidine, Gazisine sahip çıkmakla da olabilir.

Ama bütün bunlar için mutlaka ve mutlaka biraz fedakârlık gerekir.

Zamanından vererek, emeğinden vererek, fikrini söyleyerek, maddi destek sağlayarak tercihen bunların hepsini kullanarak bir şeyler yapmalıyız.

Bir gün o yaşlı savaş pilotunun düştüğü hallere düşmemek için,

Çoluk çocuğumuzun geleceği için bir yerden başlamalıyız.

Lafı Dernek üyeliğine getireceğimi zannetmeyin. Devre arkadaşları ile daha güçlü bir iletişim ve dayanışma içerisinde olmak isteyenler zaten üye oluyor, iş durumundan endişeli olanlar üye olmasa da faaliyetlere katılıyor ve/veya maddi destek sağlıyor. Mevcut durumunu muhafaza etmek isteyenlere de sözümüz yok.

Asıl dile getirmek istediğim şey hayatın günlük rutin koşuşturmalarının dışına çıkabilmek, farklı oluşumların içerisinde yer almak, toplum için yapılan bir iyilik hareketinin içerisinde yer almak, bir şeyler yapmak. Yapmak istediklerimizi internetin yarattığı sanal dünyanın dışına çıkarabilmek.

Dernek faaliyetlerinin doğası gereği bir kısım arkadaşımızın bu tür sosyal sorumluluk projelerinin içerisinde olduğunu biliyor, duyuyor ve görüyoruz. Ancak ne yazık ki sayıları az.

50 yaşın birikimi, tecrübesi ve biraz örselenmiş olsa da enerjisi ile çok daha fazla yapılacak işler var.

Hepimize yetecek iş var bir yerden başlamalı.  

Saygılar 

Aziz GÜLER

 

zabitan.net@gmail.com

695 kez okundu
31.12.2017

Yorumlar